Vana Bakımı

Ventil Bakım ve Kalibrasyon Hizmetleri

Vana bakım hizmetlerimiz kapsamında emniyet ventillerinin, basınç vakum ventillerinin ve alev tutucuların bakım ve kalibrasyon faaliyetlerini yürütmekteyiz. Tüm faaliyetler INTERVES markamız çatısı altında yürütülmektedir. Markamızın tedarik ettiği ürünler ve hizmetler ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki link üzerinden inceleyebilirsiniz.

INTERVES

Ventil ve Vana Bakım Atölyemiz

Basınç Vakum ventilleri ve Emniyet ventillerinin bakımlarını, testlerini ve kalibrasyon faaliyetlerini müşteri talepleri doğrultusunda saha ortamında ya da atölye ortamında yapabilmekteyiz. Özellikle atölyemizde mevcut yüzey işleme makinaları, özel kesim ve kaynak makinalarımız, ürün tipine göre geliştirilmiş test cihazlarımız ile birçok vananın bakımını hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

          

Bu kapsamda yapılan çalışmalar aşağıda sıralanmıştır.

  • Vana ön ariza tespit testleri ve denetimleri
  • Vana demonte çalışmaları
  • Yüzey işlemeleri, parça değişimleri yada kaynaklı tamirler
  • Conta değişimleri
  • Vana final testleri ve kalibrasyon
  • Vana final montaj
  • Vana kumlama ve boyama faaliyetleri
  • Raporlama ve Sertifikalandırma

Genel olarak, hizmet verdiğimiz ürünler ve ilgili servislerimizi aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Basınç Vakum Ventilleri Emniyet Ventilleri Alev Tutucular
Bakım ve Kalibrasyon Bakım ve Kalibrasyon Kimyasal Yıkama
Parça Değişimleri Parça Değişimleri Akış Testleri
Sertifikasyon Sertifikasyon Sertifikasyon

 

Basınç Vakum Ventilleri

Ventil markalarından bağımsız olarak basınç, vakum ve çift yönlü "basınç vakum" ventillerinin bakımı atölyemizde yapılmaktadır. Bakım sonrası test ve kalibrasyon yapılarak ürünler ekipmanlarınıza uygun hale getirilip sertifikalandırılmaktadır. 

Emniyet Vanaları/Ventilleri

Her tip vana markasından bağımsız olarak ventillerin bakımı atölyemizde yapılmaktadır. Bakım sonrası test, kalibrasyon ve yeniden set işlemleri yapılarak ürünler ekipmanlarınıza uygun hale getirilip sertifikalandırılmaktadır. 

Alev Tutucular

Her tipi alev tutucu markasından bağımsız olarak alev tutucuların bakımları atölyemizde yapılmaktadır. Kimyasal temizlik ile olası tıkanıklar açılmakta, alev tutan filtrelerin değişimi ya da tamiri yapılmaktadır. Final akış testleri ile ürün test edilmekte sertifikalandırılmaktadır.

Final Raporlama ve Sertifikalandırma

Tüm süreçler sonrası her ürün için özel bakım sertifikası hazırlanmakta, ürün mühürlenmekte ve  ürüne bakım isim plakası takılmaktadır. İş ekipmanları yönetmeliği kapsamında sertifikalarda bakım mühendisi dışında ekip.net üyeliği olan mühendislerin imzasıda yer almakta, istenir ise akredite olarak ürünler sertifikalandırılmaktadır. Bakım sertifikaları içerik olarak API , ASME ve EN standartlarının gerekliliklerini sağlamakta, müşteriye özel talepler olur ise onlarıda içermektedir. 

Vana Bakımı
Vana Bakımı
Vana Bakımı
Yaklaşım ve Farkındalığımız

Deneyim

Farklı tesisler, farklı projeler, farklı müşteriler ve ihtiyaçlar, farklı standartlar ve hepsini tecrübe etmiş geniş bir saha ekibi

Teçhizat Altyapısı

Bakım sürecinde gerekli tüm teçhizatların tek elden temin edilmesi ve doğru planlama ile sahada hazır halde buludurulması

Standartlara Uyum

Bakım ve test için referans alınan API , EN ve ISO gibi standartlara tam uyumlu olarak çalışılması ve raporlanması
Lokasyon

Alikahya Fatih Mahallesi Sarı Leylak Sokak
No:1 Ekşi İş Merkezi, Kat: 2 No: 104 İzmit / KOCAELİ

Aveskon

T+90 216 999 79 49
F+90 216 345 02 66

Aveskon

info@aveskon.com
info@aveskontraining.com